71 rocznica zakończenia II wojny światowej
71 rocznica zakończenia II wojny światowejZapraszamy do udziału w Częstochowskich obchodach 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Zobacz plakat
Czytamy o smokach Id
Czytamy o smokach IdZajęcia zorganizowane przy współpracy WOM Częstochowa w ramach projektu "Czytamy o smokach ze smokiem". Tym razem upiekliśmy ciasto jabłkowe dla "małych pogromców smoków"
Dajmy kosza śmieciom
Dajmy kosza śmieciomI d uczestniczyła w projekcie pod nazwą "Czysta Częstochowa-dajmy kosza śmieciom". Uczniowie uczyli się segregacji odpadów, uczestniczyli w lekcji multimedialnej oraz otrzymali pamiątkowe książeczki.
Czytam i maluję
Czytam i malujęNagrody w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym „Czytam i maluję”

W gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły Rydel Klaudia z klasy 4 a, która otrzymała drugie miejsce oraz Oliwia Renik z klasy 5 b, otrzymała wyróżnienie.

19 kwietnia 2016 r. w siedzibie Filii nr 9 Biblioteki Publicznej rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Czytam i maluję” zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy Szkoły Podstawowej nr 2 w Częstochowie we współpracy z bibliotekarzami Biblioteki Publicznej.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej i zadaniem uczestników było namalowanie techniką dowolną oryginalnej ilustracji do wybranej książki z projektu „Książki naszych marzeń”.
Nadeszły 64 prace z 9 szkół.

Konkurs odbył się w ramach ministerialnego projektu „Książki naszych marzeń” oraz w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich (przypadającego 23 kwietnia).

Być wyjątkowym!
Być wyjątkowym!Społeczność SP nr 38 włączyła się w lokalne obchody - „Tydzień życia z niepełnosprawnością” w ramach projektu „Być wyjątkowym!”pod Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku, klasa 4a wzięła udział w Happeningu Miejskim. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców naszego miasta na żyjące obok nas osoby z niepełnosprawnością. Odbył się pochód Alejami, następnie prezentacja programów artystycznych uczestniczących szkół na Placu Biegańskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali pokaz tańca towarzyskiego.
Gramy w gumę
W obecnych czasach, gdy świat dziecięcych gier zdominowały komputery, warto przypomnieć o starych, wypróbowanych sposobach na dobrą zabawę.

Kto pamięta grę w gumę?

W klasie sportowej I b pod okiem wychowawcy p. Asi odbyła się nietypowa lekcja w-fu. Dzieci uczyły się zasad gry i tego, że w gumę z kolegami można grać wszędzie – na podwórku, w sali gimnastycznej, skwerku, w parku, na boisku, na korytarzu szkolnym.

Z życia Ib i Ie
Lekcje w kinie, czemu nie? Trzynastego kwietnia klasy Ib i Ie uczestniczyły w projekcji filmu ,, Madika z Czerwcowego Wzgórza" na podstawie książki Astrid Lindgren. Pokaz poprzedziła prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Dzieci bardzo dobrze się bawiły oglądając zabawne przygody siedmioletniej Madiki. Po filmie odbyły się ciekawe warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały własnoręcznie proste i ciekawe zabawki: dmuchawkę i bączka.
News
W dniach 14-15.04.2016 klasy VA oraz VB uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W czasie pobytu w stolicy uczniowie mieli okazję zwiedzić Stare Miasto, Stadion Narodowy, gmach Telewizji Polskiej, Zamek Królewski oraz Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie zadowoleni, opiekunowie zmęczeni liczeniem uczniów.
Dni Pamięci- Katyń
Dni Pamięci- Katyń13.04.2016 roku uczniowie klasy VA reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Częstochowskich Dni Pamięci- Katyń. Uroczystości odbyły się na Placu Katyńskim. Rozpoczęły się o godzinie 10.00 od wystąpień zaproszonych gości, zarówno z Urzędu Miasta Częstochowy jak i kombatantów. Następnie odbyła się modlitwa ekumeniczna, uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty oraz zapalono znicze.
Czytanie łączy pokolenia
Czytanie łączy pokoleniaW klasie I b odbyło się spotkanie zorganizowane pod hasłem – „Czytanie łączy pokolenia”. W pierwszej części zaproszona mama czytała bardzo ciekawą i lubianą lekturę "Jak Wojtek został strażakiem". Po przeczytaniu lektury odbyła się rozmowa o pracy strażaka i prezentacja hełmu strażackiego. W drugiej części naszego spotkania, wspólnie z mamą Bartusia wybraliśmy się na wiosenny spacer do pobliskiego parku. W parku obserwowaliśmy wiewiórki, ptaki budujące gniazda i podziwialiśmy wiosenne kwiaty. Na koniec naszego spotkania Pani Monika przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę.
Eko Marzanna
Eko MarzannaUczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach: „Eko Marzanna” oraz „Zbieraj nakrętki – zainvestuj w ekologię”, których koordynatorami byli Fundacja Instytut Rozwoju Osobistego Invest oraz Urząd Miasta Częstochowy. Udało nam się zająć pierwsze miejsce w kategorii nakrętek. W nagrodę uczniowie zostali zaproszeni do stadniny Pegaz na Piknik Ekologiczny. Podczas zabawy dzieci piekły kiełbaski, bawiły się z animatorami, radosnym tańcem przywoływały wiosnę, rzucały do celu, skakały w workach, bawiły się chustą animacyjną. Mamy nadzieję, że takie powitanie wiosny w ekologicznym stylu zagwarantuje nam piękną pogodę.