Historia wyjątkowego niedźwiadka
Historia wyjątkowego niedźwiadkaWprowadzeniem do zajęć była zabawa „Depesza o zaginionym misiu”. Dzieci zostały poinformowane, że do przedszkola przyszła tajemnicza depesza z Peru. Na zajęcia przynieśliśmy mapę świata. Dzieci mogły zobaczyć, jaką długą drogę pokonał list adresowany do nich. Prowadzące pokazały na mapie, gdzie leży Peru oraz Polska. Odczytano list, z którego przedszkolaki dowiedziały się, że zaginął miś i trzeba go odnaleźć. Następnie obejrzały fotografię dołączoną do listu, która może im ułatwić rozpoznanie zagubionego misia. Zaczęliśmy poszukiwanie od zaraz. Sprawdzaliśmy, czy poszukiwany miś jest wśród nich. Przeprowadziliśmy zabawę „Czy lubisz marmoladę?”. Zabawa polegała na zadaniu pytania po angielsku "Czy miś lubi marmoladę ?". Rozpoczęliśmy od postawienia pytania: Do you like marmalade?. Dzieci chórem zapytały, ale niestety nie otrzymały żadnej odpowiedzi. To oznaczało, że nie ma wśród nich poszukiwanego misia.

W dalszej części spotkania przedszkolaki nauczyły się „Pieśni łakomczuchów”. Uzupełniały słowa wiersza - gestami. Następnie dzieci wysłuchały fragmentu książki M. Bonda pt. „Paddington”. Po lekturze dzieci odpowiadały na pytania: -Skąd się wzięło imię Paddington?, -Co miał na szyi miś?, - Co było na tej karteczce napisane?, - Gdzie może być miś?. Na zajęcia przynieśliśmy również globus i pokazaliśmy drogę z Polski do Londynu. Zadaliśmy pytania - Czy to daleko?, Jak się tam dostać?

Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do zabawy ruchowej „Podróż do Londynu” przy piosence „Mucha w samolocie”. Historia Misia Paddingtona to fascynująca opowieść, którą będziemy kontynuować na kolejnych „Poczytajowych spotkaniach” z naszymi podopiecznymi.