Zwierzęca zagroda
Zwierzęca zagrodaWanda Chotomska to autorka książek dla dzieci, scenariuszy filmowych, słuchowisk radiowych i telewizyjnych. W swoich wierszach w zabawny sposób opowiada o świecie ludzi i zwierząt. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązywania zagadek „Kto mieszka na wiejskim podwórku?”. Następnie dzieci wysłuchały wiersza Wandy Chotomskiej „Dlaczego cielę ogonem miele? i udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące treści wiersza. Po lekturze zaproszono dzieci do zabawy ruchowej „Spacer po wsi”– na plecach swojego kolegi wykonywały ruchy naśladując poruszanie się zwierząt: konia, krowy, barana, kurek, mrówek, pieska. Kolejna zabawa to „Mama i dziecko”, z wykorzystaniem obrazków przedstawiających dorosłe zwierzęta i ich młode. Bogacenie słownika dzieci o nazwy dorosłych zwierząt i ich dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną pt.” Moje ulubione zwierzątko”.