Kolorowe łatki-DBAJMY O ZDROWIE
Kolorowe łatki-DBAJMY O ZDROWIEDla uczniów klas drugich, nauczyciel bibliotekarz- Iwona Tutak przygotowała zajęcia literacko –plastyczne pt. „Kolorowe łatki-dbajmy o zdrowie” na podstawie wiersza Lecha Pijanowskiego „Kolorowa krowa”. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązywania zagadek związanych tematycznie z higieną i zdrowiem. Następnie dzieci bawiły się przy piosence: „Mydło lubi zabawę”, pokazywały ruchem jej treść, pląsały, tańczyły, śpiewały. W kolejnej części zajęć dzieci poznały historię kolorowej krowy, odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Następnie dzieci opowiadały na podstawie utworu i własnych doświadczeń - „Co należy robić, by być zdrowym?”, - „Co służy zdrowiu?” Na zakończenie spotkania zaproponowano dzieciom wykonanie ilustracji do czytanego wiersza. Dla ułatwienia zadania przygotowano szablon krowy do odrysowania.