Żyrafa w obiektywie
Żyrafa w obiektywieSpotkanie rozpoczęło się od rozwiązywania zagadek związanych tematycznie ze zwierzętami. Następnie dzieci wysłuchały wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Żyrafa u fotografa” i obejrzały piękne, kolorowe ilustracje przedstawiające historię bohatera. Po przeczytaniu lektury był czas na pytania sprawdzające stopień zrozumienia utworu, jak również na swobodne rozmowy na temat treści utworu. - Dlaczego fotograf zrobił żyrafie dwa zdjęcia? Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Zdjęcie bohatera utworu”. Każdy słuchacz otrzymał kartkę papieru i miał za zadanie narysować połowę żyrafy. Jedno dziecko głowę z szyją, drugie – tułów z nogami (praca w parach). Następnie prace łączono i eksponowano w sali. Powstały bardzo piękne i ciekawe prace plastyczne.