Etyka nie tylko dla smyka
Etyka nie tylko dla smykaLinkCelem projektu jest opracowanie poradnika metodycznego. Publikacja ta wskaże nauczycielom, jak realizować zagadnienia etyczne i antykorupcyjne w edukacji wczesnoszkolnej zgodnie z założeniami podstawy programowej. Zajęcia poświęcone tej tematyce posłużą rozwijaniu u młodszych uczniów postaw moralno-etycznych, uwrażliwią na świat wartości, ukształtują umiejętności dokonywania etycznych wyborów i przyjmowania za nie odpowiedzialności, przygotują dzieci do uczestnictwa w społeczeństwie demokratycznym. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest wychowawczyni klasy I d, pani Magdalena Kierpiec. Pilotaż projektu „Etyka nie tylko dla smyka”, oparty na opracowanym poradniku, będzie odbywał się w roku szkolnym 2014/2015 w 230 szkołach na terenie całej Polski.