Kocham Cię, Polsko...;
Kocham Cię, Polsko...; 7 maja 2017 r. w Parku Jasnogórskim uczniowie naszej szkoły współtworzyli niebywały koncert o Ojczyźnie. W podniosły, ale i zarazem pogodny nastrój wprowadził nas na początku krakowiak – brawurowo zaprezentowany przez dzieci z klas tanecznych SP 38.
A później popłynęły dźwięki pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu zespołów i solistów ze Szkoły Podstawowej Nr 52, Gimnazjum Nr 12, Gimnazjum Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 38 (współorganizatorów, wraz z Urzędem Miasta, całego przedsięwzięcia).
Koncert prowadzili p. Joanna Woźniak – dyrektor Gimnazjum Nr 12 i p. Adam Hutyra – aktor Teatru im. A. Mickiewicza. Prowadzący dzielili się z widzami faktami historycznymi, opowiadali anegdoty o poszczególnych utworach, zachęcali do wspólnego śpiewu. Wśród częstochowian byli obecni p. Edward Szostak z małżonką i p. Ryszard Stefaniak, wiceprezydent Częstochowy . Koncert dostarczył nam niesamowitych wrażeń, od wielkiej radości po łzy wzruszenia. Nawet pochmurne niebo wstrzymało się od deszczu, by młodzi artyści mogli dać swój popis.

Zdjęcia do zobaczenia na facebooku.