Święto Książki
Święto KsiążkiZ tej okazji przygotowano gazetkę okolicznościową: „Światowy Dzień Książki 2017” - promującą święto książki oraz zorganizowano wystawę: „Warto przeczytać” - ekspozycja książek ze zbiorów biblioteki szkolnej. 22 kwietnia odbyła się Parada Postaci Literackich. W tym roku, wyjątkowo, w murach Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie. Uczestnikami Parady byli uczniowie częstochowskich szkół podstawowych oraz wychowankowie przedszkola w Węglowicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3d oraz nauczyciel bibliotekarz p. Iwona Tutak. Parada rozpoczęła się od bajkowej piosenki "Witajcie w naszej bajce" z Akademii Pana Kleksa, następnie przypomniano ideę Święta Książki, były wspólne piosenki o książkach i czytaniu. W kolejnej części spotkania odbył się pokaz strojów w ramach Międzyszkolnego konkursu na Najpiękniejszą Postać Literacką oraz prezentacja prac w ramach Międzyszkolnego konkursu na najciekawszy transparent promujący czytelnictwo. W gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Nadia Bekus, Alicja Król, Natalia Pankowska - pierwsze miejsce (najpiękniejsza postać literacka) oraz trzecie miejsce dla szkoły (najciekawszy transparent promujący czytanie). Zwycięzcy otrzymali nagrody- książki. Na zakończenie wręczono certyfikaty za aktywny udział w przedsięwzięciu. Głównym celem akcji było zainteresować dzieci książką, przypominając o postaciach z książek, a tym samym promując czytelnictwo oraz korzystanie z bibliotek.
Info Iwona Tutak