Mistrzowie Pióra
Mistrzowie Pióra28 marca 2017r w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się podsumowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem Pióra gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Alicja Król z klasy 3 d- drugie miejsce, Filip Borejko z klasy 2 e - trzecie miejsce, Zofia Banasiak z klasy 2 a- wyróżnienie (w I kategorii wiekowej).
Zadaniem konkursowym było wykaligrafowanie podanego w regulaminie tekstu piórem lub piórkiem. Utwory tegorocznej edycji były zaczerpnięte ze „Złotej Listy” książek do czytania dzieciom autorstwa Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Na konkurs wpłynęły ogółem 732 prace. Jury nagrodziło autorów najbardziej interesujących prac, doceniło oryginalność i staranność ich wykonania.
Uroczystości towarzyszyły wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych oraz recytacja kaligrafowanych utworów przez uczniów SP nr 24 raz SP nr 38. Naszą szkołę reprezentowali na uroczystości Julia Michalska i Jakub Misiak z klasy 4a, którzy zaprezentowali wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Żyrafę u fotografa”. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie laureatów i zaproszonych gości. Z uwagi na charakter konkursu Mistrzowie Pióra otrzymali pióra atramentowe oraz zaproszenie do udziału w mistrzowskich warsztatach pięknego pisania. Warsztaty kaligrafii poprowadził artysta plastyk pan Rafał Cierpiał.

Info Iwona Tutak