sp38 częstochowa
Dane szkoły
Szkoła Podstawowa nr 38
im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
42-200 Częstochowa
tel./fax 34 361-40-75
mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl
sekretariat czynny od 8.30 do 15.30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FacebookPrognoza pogody SP 38Szkolne celtyfikatyAktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 49
» Najnowszy użytkownik: Opanoruq
Był sobie słoń...- zajęcia czytelnicze
Był sobie słoń...- zajęcia czytelniczeNasi podopieczni poznali historię sympatycznego słonia. Dzieci wysłuchały utworu pt. „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima, następnie obejrzały ilustracje zamieszczone w książce. Następnie omówiłyśmy treść wiersza za pomocą pytań: Jak wyglądał główny bohater?, Jaką wadę posiadał ten słoń?, Jakie śmieszne sytuacje wynikały z jego wady?
Po lekturze był czas na zabawę aktywizującą „Moja pamięć”, przed dziećmi ułożyłyśmy cztery przedmioty, następnie prowadząca zakrywała je i zmieniała kolejność. Zabawa polegała na odgadnięciu, co się zmieniło. Przedmioty wracały na swoje miejsce i powtarzałyśmy zabawę.
Przeprowadziłyśmy rozmowę na temat słoni. Dowiedziały się o ich życiu wielu ciekawostek. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały ilustracje przedstawiające słonie. W dalszej części zajęć dzieci rozwiązywały łamigłówki- ćwiczenia do lektury: „Dopasuj bohaterów do ich prawdziwych imion”, -„Słoń Trąbalski zapomniał, który z kapeluszy miał dzisiaj założyć. Pomóż mu znaleźć właściwy kapelusz”, „Jak skutecznie zapamiętywać?”
Na zakończenie spotkania odbyła się zabawa naśladowcza „Afrykański spacer”. Dzieci naśladowały sposób poruszania się różnych zwierząt (np. żyrafy, lwa, małpy, geparda, słonia, kangura) wg własnej inwencji. Na wyspie jest miła atmosfera, wszystkie zwierzęta tańczą.
Utwór,,Słoń Trąbalski” przybliżyło młodym odbiorcom otaczający świat. Pozwolił kształtować właściwe postawy. Dzięki temu utworowi, dzieci mogły zapamiętać, jak wygląda słoń, przekonać się same, czy lepiej jest pamiętać, czy zapominać o swoich sprawach.

Szkolny koordynator programu Iwona Tutak