sp38 częstochowa
Dane szkoły
Szkoła Podstawowa nr 38
im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
42-200 Częstochowa
tel./fax 34 361-40-75
mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl
sekretariat czynny od 8.30 do 15.30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FacebookPrognoza pogody SP 38Szkolne celtyfikatyAktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 49
» Najnowszy użytkownik: Opanoruq
Warsztaty czytelnicze
Warsztaty czytelniczeWarsztaty czytelnicze – niezwykli bohaterowie serii książek autorstwa Martina Widmarka. W dniach 08 i 14 lutego 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty czytelnicze, które poprowadziła przedstawicielka Wydawnictwa ZAKAMARKI. Warsztaty skierowane były do uczniów klas III i IV, mające na celu zachęcić do samodzielnego czytania oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Ich podstawą były książki opowiadające o przygodach młodych detektywów Lassego i Mai oraz historii pary przyjaciół Dawida i Larisy.
W ramach warsztatów zaprezentowano pokaz multimedialny połączony z interaktywnym czytaniem fragmentów książek oraz wspólne rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. Na koniec zajęć zaprezentowano całą serię książek autorstwa Martina Widmarka.
Siła serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai tkwi przede wszystkim w ich przyjaznej początkującemu czytelnikowi formie ( duża czcionka), przejrzysta kompozycja (dużo ilustracji) i treści (tajemnica, którą trzeba rozwikłać). Dawid i Larisa seria przeznaczona dla nieco starszych czytelników, chcących przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
Biblioteka szkolna w swoich zbiorach posiada znaczną część serii autorstwa Martina Widmarka. Uczniowie chętnie czytają i sięgają po kolejne pozycje.

Info Iwona Tutak