„Gdzie są moje okulary?”- zajęcia czytelnicze
„Gdzie są moje okulary?”- zajęcia czytelniczePo lekturze przyszedł czas na pytania sprawdzające stopień zrozumienia utworu, jak również na swobodne rozmowy w oparciu o poznany wiersz: Co przytrafiło się panu Hilaremu?, Gdzie szukał pan Hilary okularów?, Gdzie były okulary?
Przedszkolaki mogły się przekonać, że działanie w panice nie tylko nie prowadzi do zamierzonego celu, ale powoduje po drodze wiele kłopotów. A wystarczy usiąść spokojnie i pomyśleć. Zwróciliśmy uwagę na utrzymanie porządku wokół siebie i odkładanie rzeczy na swoje miejsce. Dzięki temu utworowi dzieci dowiedziały się jak i dlaczego należy dbać o narząd wzroku. Przeprowadziliśmy ćwiczenie dla oczu ,,Lata motyl” polegające na śledzeniu wzrokiem ruch motyla.
W dalszej części zajęć dzieci poznały różne rodzaje okularów i ich zastosowania (okulary do pływania, przeciwsłoneczne, do czytania- lecznicze, pływackie, okulary nurka, narciarskie – gogle, okulary ochronne, aktywne okulary 3d- dzięki którym można się przenieść w fascynujący świat trój wymiaru, okulary karnawałowe- dodatek do stroju na bal). Rozmawialiśmy na temat, jak wygląda świat widziany przez różowe okulary. Dzieci poznały powiedzenie „Patrzeć przez różowe okulary”.
Na zakończenie zajęć zaprosiliśmy przedszkolaków do wspólnej zabawy „Pan Hilary szuka okularów”– zabawa naśladowcza do tekstu wiersza.

W pierwszym semestrze zajęcia czytelnicze w ramach programu CEO „PoczytajMY” prowadzili uczniowie z klasy 5a: Matylda Szymczyk, Kinga Woś i Karol Woś oraz uczennice z klasy 4a: Martyna Matyjas i Nadia Pawyza pod opieką nauczyciela p. Iwony Tutak. W tym semestrze to już nasze ostatnie spotkanie Klubu Czytelniczego z przedszkolakami, przed nami zasłużone ferie zimowe.

Szkolny koordynator programu: Iwona Tutak