sp38 częstochowa
Dane szkoły
Szkoła Podstawowa nr 38
im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
42-200 Częstochowa
tel./fax 34 361-40-75
mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl
sekretariat czynny od 8.30 do 15.30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FacebookPrognoza pogody SP 38Szkolne celtyfikatyAktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 49
» Najnowszy użytkownik: Opanoruq
Przyjedź do nas, Mikołaju
Przyjedź do nas, MikołajuNa dzieci czekały zagadki obrazkowe w formie puzzli „Jak wygląda Mikołaj?” Zadanie polegało na prawidłowym ułożeniu postaci Mikołaja z pociętych trzech obrazków (postacie: Mikołaj, klaun, kominiarz). Następnie dzieci opisywały wygląd Mikołaja. Kolejne zadanie to „rysunkowa zagadka”, czym podróżuje po całym świecie Mikołaj? Dla ułatwienia zadania przygotowano ilustracje przedstawiające różne środki transportu.
Na zakończenie zajęć czytelniczych zaproszono dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Przyjedź do nas, Mikołaju”. Zadanie konkursowe polega na narysowaniu sań dla Mikołaja, które będą bezpieczne, ekologiczne, super szybkie i na tyle wygodne, że pozwoli Mikołajowi do nas dojechać. Czekamy na interesujące projekty sań.
Dzieciom zajęcia bardzo się podobały, gdyż wprowadziły w mikołajkową atmosferę bezinteresownego obdarowywania się upominkami. Najwięcej emocji wywołało spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci słodką niespodzianką. Wiedzą jak ważny dla ludzi jest ten cudowny czas, dobroczynnego dzielenia się z innymi, cierpliwego oczekiwania na nagrodę. Co jest trudne nie tylko dla najmłodszych, ale i również dla dorosłych.
Pozwólmy, aby ten radosny czas trwał jak najdłużej.
Iwona Tutak