Dni Europy
Dni Europy11 maja w naszej szkole odbyły się imprezy związane z Dniem Europy. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie leksykalno-gramatycznym z języka angielskiego The Best of...i konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Wśród nagrodzonych osób w konkursie The Best of... znaleźli się :
klasy czwarte- Marysia Kulwicka
klasy piąte- Maja Brol,
klasy szóste- Michał Trośniak.
Uczniowie pisali test na swoim poziomie- klasy czwarte miały test skonstruowany na poziomie swoich umiejętności językowych, to samo miało miejsce wśród klas piątych czy szóstych.
W środę uczniowie klas IV-VI spotkali się w sali widowiskowej aby wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Każda klasa miała dwuosobową drużynę, która to musiała zmierzyć się z szeregiem zadań. Do zadań drużyn należało odpowiedzieć na wylosowane pytania, ułożyć z puzzli flagę państwa, podać jego nazwę oraz stolicę, odbyć podróż po Europie i w międzyczasie odpowiedzieć na dodatkowe pytania, skojarzyć rekwizyt z państwem oraz rozpoznać język utworu.
Walka była zacięta, dwie klasy musiały stoczyć bój o trzecie miejsce w dogrywce.
Ostateczne wyniki:
I miejsce- drużyna klasy VIA
II miejsce- drużyna klasy VI B
III miejsce- drużyna klasy IV B.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.