sp38 częstochowa
Dane szkoły
Szkoła Podstawowa nr 38
im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
42-200 Częstochowa
tel./fax 34 361-40-75
mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl
sekretariat czynny od 8.30 do 15.30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FacebookPrognoza pogody SP 38Szkolne celtyfikatyAktualnie online
» Gości online: 9

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 49
» Najnowszy użytkownik: Opanoruq
Miś o dobrych manierach
Miś o dobrych manierach4 marca 2016r. odwiedziliśmy naszych podopiecznych ,przygotowaliśmy dla nich zajęcia pt. „Miś o dobrych manierach”. W roli asystentów Misia Paddingtona wystąpili uczniowie z klasy 4a: Matylda Szymczyk, Kinga Woś i Karol Woś oraz pani Iwona Tutak.
Celem zajęć było pokazanie, jakie zachowania i wypowiedzi można przypisać wychowanej i grzecznej osobie. Wzorcem do naśladowania staje się miś Paddington o nienagannych manierach angielskiego gentlemana.
Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy: „Powitanie różnymi częściami ciała". Następnie przeprowadziliśmy rozmowę o tym, z kim i jakimi słowami należy się witać. Dzieci opisywały sytuacje, w których należy mówić „dzień dobry”, „do widzenia”, „cześć”.
Matylda odczytała fragment książki „Miś zwany Paddington”, o wizycie misia w teatrze a później porozmawialiśmy na temat przywołanego fragmentu. Atrakcją zajęć były zabawy: „Pozdrowienia międzynarodowe" i „Spacer gentlemana po Londynie”. Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie dzieci ze zwrotami grzecznościowymi na podstawie rymowanki „Grzeczne słówka”.
Przedszkolaki już wiedzą, że kulturalne zachowanie to nie tylko stosowanie zwrotów grzecznościowych, ale również grzeczne zachowanie, pomaganie sobie oraz dbanie o porządek.

Szkolny koordynator programu CEO p. Iwona Tutak