KALIGRAFOWANY MICKIEWICZ
KALIGRAFOWANY MICKIEWICZTematyka VII edycji Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem pióra” wpisała się w przypadającą w 2015 roku 160. rocznicę śmierci wybitnego poety, publicysty, tłumacza – Adama Mickiewicza.
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W bieżącej edycji wpłynęło ogółem 367 prac, których autorami są uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Uczestnicy konkursu przepisywali piórem fragmenty utworów Adama Mickiewicza: „Lis i Kozieł”, „Przyjaciele”, Ballada „Świtezianka”, „Oda do młodości”.
Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach przy merytorycznym wsparciu Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie. Jedną z organizatorek Konkursu Kaligraficznego jest nauczyciel SP 38 p. Iwona Tutak.
Z uwagi na rangę i charakter konkursu laureaci otrzymali nagrody rzeczowe – wysokiej jakości pióra atramentowe, książki oraz oryginalne zakładki do książek. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyły: wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych, prezentacja multimedialna poświęcona A. Mickiewiczowi - naszemu wieszczowi narodowemu oraz recytacja kaligrafowanych utworów. Na zakończenie spotkania wszystkich laureatów oraz gości zaproszono do wspólnego zdjęcia.

Info Iwona Tutak