Wycieczka do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej WOM
Wycieczka do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej WOMUczniowie zwiedzili bibliotekę: dział udostępniania zbiorów – wypożyczalnię, czytelnię naukową, czytelnię czasopism, dział informacyjno - bibliograficzny, wypożyczalnię multimedialną, Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, dział gromadzenia i opracowania. Poznali warsztat bibliograficzno - informacyjny oraz specyfikę pracy biblioteki.
Głównym punktem programu były zajęcia pt. „Literacki kalendarz”. Zaprezentowano różne rodzaje kalendarzy, wydawane przez instytucje, urzędy, szkoły oraz osoby prywatne. Wśród nich znajdował się kalendarz prowadzącego zajęcia pana Marka Czarnołęskiego, który również opowiedział nam o sposobach tworzenia kalendarzy. W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie wykonali własny kalendarz nawiązujący do ulubionej książki lub bohatera literackiego. Powstały bardzo ciekawe prace, które zabraliśmy ze sobą do szkoły.
Wycieczka miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Iwona Tutak