sp38 częstochowa
Dane szkoły
Szkoła Podstawowa nr 38
im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
42-200 Częstochowa
tel./fax 34 361-40-75
mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl
sekretariat czynny od 8.30 do 15.30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FacebookPrognoza pogody SP 38Szkolne celtyfikatyAktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 49
» Najnowszy użytkownik: Opanoruq
Pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki
Pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki22 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej naszej Szkoły zgromadzili się uczniowie klasy 1a, 1b, 1c, 1d, 1e z wychowawcami. Honorowym gościem tej uroczystości była pani dyrektor Anna Dymek wraz z panią wicedyrektor Ewą Gawińską.
Przed przyjęciem w poczet czytelników, uczniowie obejrzeli program artystyczny, przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, które specjalnie dla nich przygotowali młodzi artyści z klasy 3a pod kierunkiem pani Anny Wójcik. Po wprowadzeniu w zaczarowany świat bajek, dzieci wysłuchały próśb książek, dowiedziały się w jaki sposób o nie dbać. „Pierwszaki” nagrodziły młodych aktorów długimi brawami za przepiękny występ.
Po części artystycznej nastąpiło przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na honorowych przyjaciół szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości, pani dyrektor Anna Dymek wręczyła okolicznościowe dyplomy, podziękowała także aktorom za doskonałe odegranie ról oraz barwną scenografię. Na zakończenie pogratulowano pierwszoklasistom, życząc im wielu radosnych chwil spędzonych z książkowymi bohaterami. Podziękowano wszystkim przybyłym gościom za udział w uroczystości.

Iwona Tutak