Książki naszych marzeń
Książki naszych marzeńW ramach realizacji programu miało miejsce wydarzenie -Wybory Książek, realizowane także w ramach projektu szkolnego „W październiku biblioteki szkolne rządzą”. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w plebiscycie na najciekawszą książkę. Oddano 129 ważnych głosów na tytuły beletrystyki adresowanej do młodych czytelników. Najwięcej punktów uzyskał cykl siedmiu powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa zatytułowany Opowieści z Narnii, seria książek brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling Harry Potter, następnie Akademia Pana Kleksa- Jan Brzechwa, Hobbit - J.R.R. Tolkien oraz Mikołajek (cykl) -Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe .

W listopadzie otrzymaliśmy środki finansowe na zakup nowości książkowych. Od 14grudnia zaczęto udostępniać zbiory nowości książkowych, zakupionych w ramach realizacji programu „Książki naszych marzeń". Wśród zakupionych książek są pozycje z plebiscytu na najciekawszą książkę, jak również literatura dziecięca np. seria pouczających książeczek o przygodach Basi, opowiadania o przygodach sympatycznych pluszaków- Troskliwe misie, seria książek pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, poezja dziecięca, bajki oraz wiele innych ciekawych książek.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej po KSIĄŻKI MARZEŃ!
Życzymy przyjemnej lektury!