Nowa oficjalna strona szkoły
Nowa oficjalna strona szkołyUwaga. Informujemy, że została założona nowa oficjalna strona szkoły. Jej adres to sp38.czest.pl Aby przejść na stronę kliknij

Świetlica szkolna
Świetlica szkolnaPoniżej informacje potrzebne do przyjęcia na świetlicę szkolną.

Regulamin świetlicy

Karta zgłoszenia

Narodowe Czytanie
Narodowe CzytanieZapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie akcji Narodowego Czytania, która odbędzie się 2 września 2017 r. (sobota) w altanie zlokalizowanej w Parku im. Stanisława Staszica w Częstochowie
Program:
godz. 11.45 – występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 im. S. Wyspiańskiego
godz. 12.00 – oficjalne rozpoczęcie lektury „Wesela” przez Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka
godz. 12.10 – ok.15.00 - „Wesele” w interpretacji Zespołu Aktorskiego Teatru im. Adama Mickiewicza

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
ZAPRASZAMY

Na inauguracyjną Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny 2017/2018, która odbędzie się 4 września o godz 8.00 w kościele parafialnym prowadzona przez biskupa Antoniego Długosza.

Po mszy zapraszamy do szkoły gdzie w sali widowiskowej rozpoczniemy nowy rok szkolny 2017/2018:

• o godzinie 9.00 dla klas IV-VII
• o godzinie 11.00 dla klas I –III
Konkurs
Miło nam poinformować, że dziewczynki z naszej szkoły Bianka i Basia zostały finalistkami w konkursie plastycznym ,, Z nadzieją...w tle".Konkurs organizowany był przez Hospicjum w Częstochowie.Dziewczynki stworzyły piękne prace, które niosły ze sobą głęboki przekaz artystyczny- nadzieję. Podczas wielkiego finału kampanii Pola Nadziei 19 maja w Kinie Studyjnym OKF Iluzja dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody.Bianka Wójcik z klasy IIb zajęła II miejsce, a Basia Raducha z klasy IId miejsce III. Gratulujemy:)
Biblioteka. Oczywiście!
Biblioteka. Oczywiście!Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2017 odbyła się pod hasłem:"Biblioteka. Oczywiście!"; pragnąc, by Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy. Biblioteka szkolna przygotowała z tej okazji kilka różnorodnych wydarzeń.
Akademia Młodego Szefa Kuchni
Akademia Młodego Szefa KuchniW dniu 11.05.2017 nasza szkoła uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, pt.: "Akademia Młodego Szefa Kuchni". Wszystkie dzieciaki miały możliwość własnoręcznego przygotowania pizzy, wedle własnych upodobań. Event cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a "swoja" pizza smakowała zarówno tym małym jak i trochę większym, jak żadna inna!
Kocham Cię, Polsko...;
Kocham Cię, Polsko...; 7 maja 2017 r. w Parku Jasnogórskim uczniowie naszej szkoły współtworzyli niebywały koncert o Ojczyźnie. W podniosły, ale i zarazem pogodny nastrój wprowadził nas na początku krakowiak – brawurowo zaprezentowany przez dzieci z klas tanecznych SP 38.
A później popłynęły dźwięki pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu zespołów i solistów ze Szkoły Podstawowej Nr 52, Gimnazjum Nr 12, Gimnazjum Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 38 (współorganizatorów, wraz z Urzędem Miasta, całego przedsięwzięcia).
Koncert prowadzili p. Joanna Woźniak – dyrektor Gimnazjum Nr 12 i p. Adam Hutyra – aktor Teatru im. A. Mickiewicza. Prowadzący dzielili się z widzami faktami historycznymi, opowiadali anegdoty o poszczególnych utworach, zachęcali do wspólnego śpiewu. Wśród częstochowian byli obecni p. Edward Szostak z małżonką i p. Ryszard Stefaniak, wiceprezydent Częstochowy . Koncert dostarczył nam niesamowitych wrażeń, od wielkiej radości po łzy wzruszenia. Nawet pochmurne niebo wstrzymało się od deszczu, by młodzi artyści mogli dać swój popis.

Zdjęcia do zobaczenia na facebooku.
Święto Książki
Święto Książki„Święto Książki” - akcja czytelnicza Biblioteka szkolna SP 38 włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które przypadają 23 kwietnia. Data ta jest symboliczna, 23 kwietnia urodzili się lub odeszli znani pisarze, m.in.: Cervantes, Szekspir, Nabokow, Vallejo. Polska przystąpiła do konwencji o przestrzeganiu praw autorskich w 1976 r. Odtąd na polskich książkach, filmach, płytach, kasetach i innych wydawnictwach umieszczany jest znak zastrzeżenia praw autorskich - copyright.
WIELKANOCNA PACZKA DLA BOHATERA
WIELKANOCNA PACZKA DLA BOHATERADzięki zaangażowaniu Uczniów i Rodziców nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji WIELKANOCNA PACZKA DLA BOHATERA. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy! Po raz kolejny dzięki Waszym wielkim sercom pomogliśmy potrzebującym:)
Konkurs
KonkursUczniowie klas młodszych mają powody do dumy! Zajęli bowiem PIERWSZE MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie „Widoczni i bezpieczni na drodze", organizowanym w ramach kampanii społecznej Odblaskowi.pl. W nagrodę wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymają odblaski. Konkursowy filmik można oglądać pod adresem:

Jeszcze raz za współpracę serdecznie dziękujemy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej oraz Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie.