sp38 częstochowa
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FacebookSzkolne celtyfikaty
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 49
» Najnowszy użytkownik: Opanoruq
Powitanie
Witaj na nowej stronie Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
42-200 Częstochowa
tel./fax 34 361-40-75
mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl
sekretariat czynny od 8.30 do 15.30
Niecodzienne zajęcia
Niecodzienne zajęcia17 października 2016 roku nasza szkoła przyłączyła się do inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wspólnie z całą Polską biliśmy Rekord Guinnessa w resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Od godz. 12.00 do 12.30 chętni uczniowie brali udział w lekcji, podczas której przypomnieli sobie, w jaki sposób można uratować ludzkie życie. Każdy z nich miał okazję przećwiczyć resuscytację składającą się z dwóch elementów: ucisku klatki piersiowej oraz wdechu ratowniczego (w stosunku 30 uciśnięć : 2 wdechy). Z niecierpliwością czekamy na wyniki naszych działań. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.
POCZYTAJOWE PRZYGODY
POCZYTAJOWE PRZYGODYW październiku Klub Czytelniczy rozpoczął druga edycję ogólnopolskiego programu CEO „PoczytajMY”. Nadal spotyka się z dziećmi z Filii miejskiego Przedszkola nr 38 w Częstochowie.
W tym roku szkolnym na lekturę wybraliśmy poezję Juliana Tuwima. Zadaniem naszym jest stworzenie takich sytuacji i klimatu, aby dać naszym podopiecznym możliwość przeżycia utworu poetyckiego, uwrażliwić ich na piękno żywego słowa. Na pierwsze spotkanie wybraliśmy utwór „Lokomotywa”. Nasi podopieczni poznali wygląd i zasady działania maszyny parowej na podstawie wiersza i ilustracji. Odbył się pokaz ilustracji lokomotyw: parowej, elektrycznej i spalinowej. Przeprowadziliśmy rozmowę na temat zasad bezpieczeństwa w czasie podróży pociągiem. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do zabawy ruchowej „Para buch, koła w ruch” przy piosence „Jedziemy pociągiem”. Mamy nadzieje, że dzięki temu utworowi, zachęciliśmy dzieci do rozwijania zainteresowań technicznych.

Szkolny koordynator programu: Iwona Tutak
Lekkoatletyka dla kazdego
Lekkoatletyka dla kazdegoW ostatni czwartek września odbyło się kolejne spotkanie lekkoatletyczne w naszej szkole w ramach projektu "Lekkoatletyka dla Każdego" w którym uczestniczyli uczniowie klas I i III.
Głosuj na nasza Szkołę
Głosuj na nasza SzkołęZagłosuj na bibliotekę SP 38 w Częstochowie!

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie bierze udział w programie Empiku „ Wsparcie dla bibliotek szkolnych”.
W ramach projektu wykonaliśmy pracę konkursową, której tematem przewodnim jest hasło "Książki są fajne i kropka". Do konkursu zgłosiło się wiele szkół z całej Polski. Do 10 szkół, które uzyskają najwięcej głosów internautów trafi po tysiąc sztuk wybranych przez siebie książek.
Od października uruchomiona została aplikacja konkursowa. Każdy może oddać jeden głos dziennie na jedną wybraną bibliotekę do 6 listopada.

Gorąco zachęcamy WAS do głosowania na naszą szkołę!

Kliknij link i zagłosuj : Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa ul. Sikorskiego 56, 42-200 Częstochowa

Szkolny koordynator akcji: Iwona Tutak

dokument
dokumentPoniżej do pobrania karta zgłoszenia do świetlicy.

Pobierz

News
News ZAPRASZAMY NA

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się dnia 01.09.2016 w sali widowiskowej:

• o godzinie 9,00 dla klas IV-VI
• o godzinie 11,00 dla klas I –IIIoraz oddziału przedszkolnego.

News
News
News ZAPRASZAMY
NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 24 CZERWCA 2016 ROKU

- o godz. 8,00 – klasy I i oddział przedszkolny
- o godz. 9,00- klasy II i III
- o godz. 11,00 – klasy IV i VI

Lekkoatletyka dla kazdego
Lekkoatletyka dla kazdegoW maju oraz czerwcu 2016 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji „Lekkoatletyka dla każdego”. Trenerzy najpierw przeprowadzili zawody na terenie naszej szkoły, natomiast do kolejnego spotkania doszło na Stadionie Lekkoatletycznym. Uczniowie brali tam udział w różnych dyscyplinach sportu, m.in. biegach, skoku w dal, rzucie piłeczką, sztafecie. Po zawodach każdy otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.
Nietypowe zajęcia wf
Nietypowe zajęcia wfW piątek 20 maja nasza najmłodsza klasa sportowa 1b z wychowawcą wybrała się na zajęcia wychowania fizycznego do IV L.O im. H.Sienkiewicza. Dzięki uprzejmości dyrekcji IV LO i Pani Anny Marciniak mogliśmy przeżyć wspólne zajęcia z licealistkami. Była rozgrzewka, wyścigi wspólne gry i zabawy, wszyscy doskonale się bawili. zobacz zdjęcia
News
NewsSzkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie zaprasza XVII festynSZKOŁA * RODZINA * ŚRODOWISKO 04.06.2016 (sobota) Godz.15.00 – 18.00

Zobacz plakat

Program festynu