Witaj na nowej stronie Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
Konkurs
Miło nam poinformować, że dziewczynki z naszej szkoły Bianka i Basia zostały finalistkami w konkursie plastycznym ,, Z nadzieją...w tle".Konkurs organizowany był przez Hospicjum w Częstochowie.Dziewczynki stworzyły piękne prace, które niosły ze sobą głęboki przekaz artystyczny- nadzieję. Podczas wielkiego finału kampanii Pola Nadziei 19 maja w Kinie Studyjnym OKF Iluzja dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody.Bianka Wójcik z klasy IIb zajęła II miejsce, a Basia Raducha z klasy IId miejsce III. Gratulujemy:)
Biblioteka. Oczywiście!
Biblioteka. Oczywiście!Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2017 odbyła się pod hasłem:"Biblioteka. Oczywiście!"; pragnąc, by Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy. Biblioteka szkolna przygotowała z tej okazji kilka różnorodnych wydarzeń.
Akademia Młodego Szefa Kuchni
Akademia Młodego Szefa KuchniW dniu 11.05.2017 nasza szkoła uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, pt.: "Akademia Młodego Szefa Kuchni". Wszystkie dzieciaki miały możliwość własnoręcznego przygotowania pizzy, wedle własnych upodobań. Event cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a "swoja" pizza smakowała zarówno tym małym jak i trochę większym, jak żadna inna!
Kocham Cię, Polsko...;
Kocham Cię, Polsko...; 7 maja 2017 r. w Parku Jasnogórskim uczniowie naszej szkoły współtworzyli niebywały koncert o Ojczyźnie. W podniosły, ale i zarazem pogodny nastrój wprowadził nas na początku krakowiak – brawurowo zaprezentowany przez dzieci z klas tanecznych SP 38.
A później popłynęły dźwięki pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu zespołów i solistów ze Szkoły Podstawowej Nr 52, Gimnazjum Nr 12, Gimnazjum Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 38 (współorganizatorów, wraz z Urzędem Miasta, całego przedsięwzięcia).
Koncert prowadzili p. Joanna Woźniak – dyrektor Gimnazjum Nr 12 i p. Adam Hutyra – aktor Teatru im. A. Mickiewicza. Prowadzący dzielili się z widzami faktami historycznymi, opowiadali anegdoty o poszczególnych utworach, zachęcali do wspólnego śpiewu. Wśród częstochowian byli obecni p. Edward Szostak z małżonką i p. Ryszard Stefaniak, wiceprezydent Częstochowy . Koncert dostarczył nam niesamowitych wrażeń, od wielkiej radości po łzy wzruszenia. Nawet pochmurne niebo wstrzymało się od deszczu, by młodzi artyści mogli dać swój popis.

Zdjęcia do zobaczenia na facebooku.
Święto Książki
Święto Książki„Święto Książki” - akcja czytelnicza Biblioteka szkolna SP 38 włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które przypadają 23 kwietnia. Data ta jest symboliczna, 23 kwietnia urodzili się lub odeszli znani pisarze, m.in.: Cervantes, Szekspir, Nabokow, Vallejo. Polska przystąpiła do konwencji o przestrzeganiu praw autorskich w 1976 r. Odtąd na polskich książkach, filmach, płytach, kasetach i innych wydawnictwach umieszczany jest znak zastrzeżenia praw autorskich - copyright.
WIELKANOCNA PACZKA DLA BOHATERA
WIELKANOCNA PACZKA DLA BOHATERADzięki zaangażowaniu Uczniów i Rodziców nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji WIELKANOCNA PACZKA DLA BOHATERA. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy! Po raz kolejny dzięki Waszym wielkim sercom pomogliśmy potrzebującym:)
Konkurs
KonkursUczniowie klas młodszych mają powody do dumy! Zajęli bowiem PIERWSZE MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie „Widoczni i bezpieczni na drodze", organizowanym w ramach kampanii społecznej Odblaskowi.pl. W nagrodę wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymają odblaski. Konkursowy filmik można oglądać pod adresem:

Jeszcze raz za współpracę serdecznie dziękujemy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej oraz Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie.
Konkurs
KonkursPo raz trzeci w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs Tęczowa Matematyka. W konkursie brało udział 10 szkół.
Nabór do klasy pierwszych
Nabór do klasy pierwszych20 kwietnia 2017 roku rozpoczyna się nabór uczniów do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2017/18.

Rekrutacja dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły oraz tych spoza obwodu, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Nabór do klas I szkół podstawowych będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Wszelkie potrzebne informacje odnajdziecie państwo pod adresem:
http://czestochowa.podstawowe.vnabor.pl http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=8746

Informujemy również, że testy do klasy tanecznej i sportowej odbędą się w dniu 8 maja 2017.
Klasa sportowa godzina 15.30
Klasa taneczna godzina 17.00

Mistrzowie Pióra
Mistrzowie Pióra28 marca 2017r w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się podsumowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem Pióra gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Alicja Król z klasy 3 d- drugie miejsce, Filip Borejko z klasy 2 e - trzecie miejsce, Zofia Banasiak z klasy 2 a- wyróżnienie (w I kategorii wiekowej).
Pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki
Pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej bibliotekiW ramach realizacji programu „Witamy w świecie książek”, miało miejsce wydarzenie czytelnicze, uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników bibliotek szkolnej. Uroczystość wpisała się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto Książki ma na celu promowanie pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.