sp38 częstochowa
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FacebookSzkolne celtyfikaty
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 49
» Najnowszy użytkownik: Opanoruq
Powitanie
Witaj na nowej stronie Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
42-200 Częstochowa
tel./fax 34 361-40-75
mail: sp38@edukacja.czestochowa.pl
sekretariat czynny od 8.30 do 15.30
dokument
dokumentPoniżej do pobrania karta zgłoszenia do świetlicy.

Pobierz

News
News ZAPRASZAMY NA

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się dnia 01.09.2016 w sali widowiskowej:

• o godzinie 9,00 dla klas IV-VI
• o godzinie 11,00 dla klas I –IIIoraz oddziału przedszkolnego.

News
News
News ZAPRASZAMY
NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 24 CZERWCA 2016 ROKU

- o godz. 8,00 – klasy I i oddział przedszkolny
- o godz. 9,00- klasy II i III
- o godz. 11,00 – klasy IV i VI

Lekkoatletyka dla kazdego
Lekkoatletyka dla kazdegoW maju oraz czerwcu 2016 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji „Lekkoatletyka dla każdego”. Trenerzy najpierw przeprowadzili zawody na terenie naszej szkoły, natomiast do kolejnego spotkania doszło na Stadionie Lekkoatletycznym. Uczniowie brali tam udział w różnych dyscyplinach sportu, m.in. biegach, skoku w dal, rzucie piłeczką, sztafecie. Po zawodach każdy otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.
Nietypowe zajęcia wf
Nietypowe zajęcia wfW piątek 20 maja nasza najmłodsza klasa sportowa 1b z wychowawcą wybrała się na zajęcia wychowania fizycznego do IV L.O im. H.Sienkiewicza. Dzięki uprzejmości dyrekcji IV LO i Pani Anny Marciniak mogliśmy przeżyć wspólne zajęcia z licealistkami. Była rozgrzewka, wyścigi wspólne gry i zabawy, wszyscy doskonale się bawili. zobacz zdjęcia
News
NewsSzkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie zaprasza XVII festynSZKOŁA * RODZINA * ŚRODOWISKO 04.06.2016 (sobota) Godz.15.00 – 18.00

Zobacz plakat

Program festynu


Tęczowa matematyk
Tęczowa matematyk20-go kwietnia w naszej szkole odbył się Powiatowy konkurs matematyczny "Tęczowa matematyka". W konkursie wzięło udział 10 szkół, w tym także z Blachowni i Rędzin.
I miejsce zajęli uczniowie SP 31 z Oddziałami Integracyjnymi, II miejsce uczniowie SP 39, III miejsce uczniowie SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi.
Tęczowa matematyk
20-go kwietnia w naszej szkole odbył się Powiatowy konkurs matematyczny "Tęczowa matematyka". W konkursie wzięło udział 10 szkół, w tym także z Blachowni i Rędzin.
I miejsce zajęli uczniowie SP 31 z Oddziałami Integracyjnymi, II miejsce uczniowie SP 39, III miejsce uczniowie SP 53 z Oddziałami Integracyjnymi.
Dni Europy
Dni Europy11 maja w naszej szkole odbyły się imprezy związane z Dniem Europy. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie leksykalno-gramatycznym z języka angielskiego The Best of...i konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Wśród nagrodzonych osób w konkursie The Best of... znaleźli się :
klasy czwarte- Marysia Kulwicka
klasy piąte- Maja Brol,
klasy szóste- Michał Trośniak.
Uczniowie pisali test na swoim poziomie- klasy czwarte miały test skonstruowany na poziomie swoich umiejętności językowych, to samo miało miejsce wśród klas piątych czy szóstych.
W środę uczniowie klas IV-VI spotkali się w sali widowiskowej aby wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Każda klasa miała dwuosobową drużynę, która to musiała zmierzyć się z szeregiem zadań. Do zadań drużyn należało odpowiedzieć na wylosowane pytania, ułożyć z puzzli flagę państwa, podać jego nazwę oraz stolicę, odbyć podróż po Europie i w międzyczasie odpowiedzieć na dodatkowe pytania, skojarzyć rekwizyt z państwem oraz rozpoznać język utworu.
Walka była zacięta, dwie klasy musiały stoczyć bój o trzecie miejsce w dogrywce.
Ostateczne wyniki:
I miejsce- drużyna klasy VIA
II miejsce- drużyna klasy VI B
III miejsce- drużyna klasy IV B.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.
PoczytajMy
PoczytajMy DBAJMY O ZDROWIE W piątek, 29 kwietnia 2016r. odbyło się kolejne spotkania z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 38 w Częstochowie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy”. Podczas tego spotkania dzieci zwiedzały razem z Misiem Paddingtonem łazienkę i omawiały czynności związane z higieną. W role przewodników wcielili się uczniowie z klasy 4a: Matylda Szymczyk, Kinga Woś i Karol Woś.