Witaj na nowej stronie Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa ul.Sikorskiego 56
Nabór do klasy pierwszych
Nabór do klasy pierwszych20 kwietnia 2017 roku rozpoczyna się nabór uczniów do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2017/18.

Rekrutacja dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły oraz tych spoza obwodu, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Nabór do klas I szkół podstawowych będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Wszelkie potrzebne informacje odnajdziecie państwo pod adresem:
http://czestochowa.podstawowe.vnabor.pl http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=8746

Informujemy również, że testy do klasy tanecznej i sportowej odbędą się w dniu 8 maja 2017.
Klasa sportowa godzina 15.30
Klasa taneczna godzina 17.00

Mistrzowie Pióra
Mistrzowie Pióra28 marca 2017r w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się podsumowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem Pióra gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Alicja Król z klasy 3 d- drugie miejsce, Filip Borejko z klasy 2 e - trzecie miejsce, Zofia Banasiak z klasy 2 a- wyróżnienie (w I kategorii wiekowej).
Pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki
Pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej bibliotekiW ramach realizacji programu „Witamy w świecie książek”, miało miejsce wydarzenie czytelnicze, uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników bibliotek szkolnej. Uroczystość wpisała się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto Książki ma na celu promowanie pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.
Nabór do klasy pierwszych
Nabór do klasy pierwszychDyrekcja Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie informuje, że rekrutacja do klas pierwszych będzie miała po raz pierwszy formę elektroniczną.
W związku z tym test sprawnościowy do klas sportowych odbędzie się w terminie późniejszym niż podany.
Informacje na temat rozpoczęcia rekrutacji elektronicznej oraz terminu testów sprawnościowych będą podane na stronie internetowej szkoły, facebooku oraz zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń i drzwiach szkoły.

Za zmianę serdecznie przepraszamy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie
mgr Anna Dymek

Turniej Tymbark
Turniej TymbarkFinały w województwie śląskim odbyły się 27, 28 i 29 marca na terenie kompleksu piłkarskiego przy ul. Orląt Lwowskich 70 w Sosnowcu-Niwce. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w najstarszej kategorii wiekowej, drugiego dnia swoje mecze rozegrała kategoria U-10, a trzeciego zmierzyły się najmłodsze drużyny w turnieju. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.
Widoczni i bezpieczni na drodze
Widoczni i bezpieczni na drodzeUczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa wzięli udział w konkursie „Widoczni i bezpieczni na drodze”, organizowanym w ramach kampanii społecznej Odblaskowi.pl i nagrali film pt. „Widocznie się da”. Za podjęcie współpracy serdecznie dziękujemy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej oraz Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Uczniowie są zmobilizowani do pracy, ponieważ ostatnio zdobyli pierwsze miejsce w konkursie „Moda na odblaski”, organizowanym przez Policjantów z Częstochowy oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Dzień otwarty szkoły
Dzień otwarty szkołyDZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 38

Zobacz plakat i szczegóły

Eko Marzanna
Eko MarzannaUczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach: „Eko Marzanna” oraz „Zbieraj nakrętki – zainvestuj w ekologię”, których koordynatorami byli Fundacja Instytut Rozwoju Osobistego Invest oraz Urząd Miasta Częstochowy. Udało nam się zająć pierwsze miejsce w kategorii nakrętek. W nagrodę uczniowie zostali zaproszeni do stadniny Pegaz na Piknik Ekologiczny. Podczas zabawy dzieci piekły kiełbaski, bawiły się z animatorami, radosnym tańcem przywoływały wiosnę, rzucały do celu, skakały w workach, bawiły się chustą animacyjną. Mamy nadzieję, że takie powitanie wiosny w ekologicznym stylu zagwarantuje nam piękną pogodę.
Rekrutacja
RekrutacjaRekrutacja do oddziałów przedszkolnych rozpocznie się w kwietniu br. i będzie prowadzona jak dotychczas z wykorzystaniem systemu informatycznego. Rekrutacja do klas I szkół podstawowych dla uczniów spoza obwodu danej szkoły będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu informatycznego i rozpocznie się w również w kwietniu br.. Informacja o terminach, zasadach i kryteriach rekrutacji zostanie opublikowana na stronie internetowej www.czestochowa.pl oraz na stronie internetowej szkoły.
Był sobie słoń...- zajęcia czytelnicze
Był sobie słoń...- zajęcia czytelniczeW marcu odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego z dziećmi z Przedszkola nr 38 w ramach programu CEO „PoczytajMY”. W roli przewodników po świecie zwierząt wystąpiły uczennice z klasy 4a: Martyna Krawczyk, Martyna Matyjas i Nadia Pawyza pod opieką nauczyciela p. Iwony Tutak.
Warsztaty czytelnicze
Warsztaty czytelnicze – niezwykli bohaterowie serii książek autorstwa Martina Widmarka.

W dniach 08 i 14 lutego 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty czytelnicze, które poprowadziła przedstawicielka Wydawnictwa ZAKAMARKI. Warsztaty skierowane były do uczniów klas III i IV, mające na celu zachęcić do samodzielnego czytania oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Ich podstawą były książki opowiadające o przygodach młodych detektywów Lassego i Mai oraz historii pary przyjaciół Dawida i Larisy.